Kiskunfélegyháza jelene :
Kiskunfélegyháza napjainkban is jelentős iskolaváros. Több gimnázium és középiskola is található a városban. Az oktatási intézmények a város térségén túl is rengeteg diáknak kínálnak tanulási lehetőséget. A legrégebbi és leghíresebb iskolák a Petőfi Sándor Gépészeti és Informatikai Szakközép Iskola és kollégium és a Móra Ferenc Gimnázium, amelyek most is a régió elismertebb gimnáziumai. A városban sok cég termel, amely több száz embernek biztosít munkalehetőséget a térségben.
Több száz ember fordul meg a városban egészségügyi célból. A betegellátásban kiemelt jelentőségű a Városi Kórház – Rendelőintézet, Gyógyfürdő és Rehabilitációs Központ, amely 2010-ben a szerkezeti struktúráját tekintve átmenetileg átalakult.
Kiskunfélegyházán szintén sokan fordulnak meg nap, mint nap bevásárlási céllal. A városban szuper- és hipermarketek széles skálája van jelen. A városba érkezők célba jutását segítik a helyi buszjáratok, amelyek rendszeresen indulnak a Vasútállomásról és a Szent János térről.
Kiskunfélegyháza címere :
Kiskunfélegyháza címere :
Lássuk hát Kiskunfélegyháza nevezetes épületeit :
Görög ház: Sarlós Boldogasszony templom: Kiskun Múzeum:
Nepomuki Szent János Szobor : Hattyú ház:
Kalmár kápolna : Centenáriumi diszkút :
Csobogó kút : Polgármesteri Hivatal :
Szent István templom: Városi Bíróság:
Fürdő szálló(sajnos már nem üzemel de fénykorában gyönyörű volt): Holló Lajos mellszobra:
Móra Ferenc ülő szobra : Bajcsy-Zsilinszky Endre ülőszobra:
Petőfi szobor:
Valamint vannak természeti kincsek is:
Platán fa sor: Péteri tó :
Híres szülötteink Petőfi Sándor, Móra Ferenc, Holló Lajos mellett Holló László, Kossuth-díjas festőművész is említést érdemel, ők mindannyian városunk díszpolgárai.
Petőfi Sándor Holló Lajos Holló László
Móra Ferenc
Városunk mozgalmas múltra tekinthet vissza, hiszen a város neve 1389-ben fordul először Feledház néven. A török teljesen elpusztította a települést, az új honfoglalás 1743-ben történt, 219 család betelepítésével. A redempciót követően mezővárosi rangot kapott Mária Teréziától. Az itt letelepedő görög kereskedők segítségével a város bekapcsolódott a kereskedelem vérkeringésébe és ezáltal fejlődésnek indult. A kereskedelem mellett meghatározó tevékenysége a mezőgazdasági termelés és az ipar, amely a XIX. század végén indult fejlődésnek. A város felemelkedéséért az elmúlt évszázadokban sokan tettek a kultúra, a politika és a gazdaság terén is.
Üdv.: a Csipetcsapat :)
Tetszik a blogotok! Nagyon jó lett!
VálaszTörlésSziasztok! Nagyon jó lett a blogotok,látszik hogy sok időt fektettetek bele. :-)
VálaszTörlés